Трамп: Берзите ќе паднат како никогаш досега, ако ги изгубам изборите

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денес изјави дека очекува раст на акциите во земјата ако биде победник на изборите во ноември.

Акциите ќе паднат како никогаш досега ако ги изгуби изборите, предупредува Трамп.

На посетата во Индија, увери дека во случај на појавувањето на корона вирусот, САД е подготвен за интервенирање на истиот.

 

 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста