НАЈНОВИ ВЕСТИ

Тотенхем и Мурињо понудиле 50 милиони евра за Занило

Тотенхем односно Жозе Мурињо го сакаат Никола Заниоло од Рома, а Кориере Дело Спорт јавува дека разговорите веќе започнале. Интересно е што и од Олимпико, но и од Интер кој полага право на 15 проценти од трансферот како поранешен клуб на Заниоло сакаат да го ослободат талентираниот напаѓач само што нивната цена е малку повисока од понудените 50 милиони евра.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста