НАЈНОВИ ВЕСТИ

Тошевски во наредните пет години ќе игра за руски Ростов

Талентираниот младински репрезентативец на Македонија, Давид Тошевски во наредните пет години ќе игра за руски Ростов. Трансфер вреден два милиони евра вклучувајќи ги бонусите, кои зависат од неговите настапи. Неговиот довечерашен клуб Работнички трие раце од трансфер заработката, која изнесува 900 илјади евра, што пак е рекордна сума за еден македонски фудбалер кој директно од земјава заминува во странство. За Тошевски сериозен итерес имаше и од француски Лил.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста