Торонто по 10 десетти пат ги „газат“ Лејкерси

Торонто го знае рецептот за ЛА Лејкерс, тоа го потврди и во првиот меч по рестартот на сезоната, совладувајќи го со 107-92. За нив, 11 победа по ред против тимот од Ел – Еј. Кајл Лаури предводеше со 33 поени и рекордни 14 скока за него во кариерата. Леброн Џејмс уфрли само 20 поени, а шест помалку реализираше Ентони Дејвис. Вредни за споменување се 53-те поени на Ти Џеј Ворен во победата на Индијана против Филаделфија со 127-121. Одлични беа и ЛА Клиперс во триумфот против Њу Орлеанс со 126-103, Клиперси го урнаа клупскиот рекорд со 25 тројки од 47 обиди.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста