Тешка сообраќајка на патот Битола-Кичево

Три возила учествувале во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 11 часот на регионалниот пат Битола – Кичево, на излез од с.Лопатица.

Во несреќата, информира полицијата, учествувале автомобил „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управуван од З.И.(37) од Скопје, автоммобил „фиат пунто“, со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Ц.(62) од Демир Хисар и товарно возило „ивеко“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.(47) од с.Логоварди.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото „фиат пунто“ Д.Ѓ.(63) од Битола, констатирани во Клиничката болница Битола, велат од полицијата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста