НАЈНОВИ ВЕСТИ

Тепачка во прифатниот центар за азиланти во Визбегово

На 23.09.2020 околу 11.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Прифатен центар за баратели на право на азил во с.Визбегово, скопско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.Ч.(44) од Скопје, вработен во Прифатниот центар и С.П.(49) од с.Визбегово. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста