Таткото на министерот Бојан Маричиќ гордо позира до статуата на Хитлер (ФОТО)

Австралискиот новинар од македонско потекло, Саша Узунов на Твитер објави фотографии од таткото на Бојан Маричиќ сликан гордо со статуа на Хитлер и книгата „Мојата борба“.

Таткото на министерот за правда Бојан Маричиќ, Момир, поранешен јавен обвинител, е фасциниран со нацистички германски спомени – посета на германски музеј и фотографирање на кое позира со златна биста на Хитлер. Двајцата одбија да ги осудат албанските нацистички статуи од Првата светска војна во 1/2 МК, напиша Узунов на Твитер.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста