Талент на Ајакс е првичната цел на Куман во Барселона

Со доаѓањето на Роналд Куман во Барселона веќе се шпекулира и неговото прво потенцијално засилување. Наводно, Куман веднаш побарал од Каталонците да го купат талентот на Ајакс, Дони Ван дер Бек, за чии услуги интерес има и од Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. Барселона досега се засили само со Миралем Пјаниќ а дека се подготвува целосна реконструкција веќе не е тајна, особено по срамниот пораз од Баерн со 8-2.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста