});

Јеремиќ: Вучиќ со Тачи и Харадинај создаваат атмосфера на војна за да го признаат Косово

Лидерот на Наодната партија, Вук Јеремиќ од опозицискиот Сојуз за Србија, оцени денеска дека претседателот Александар Вучиќ, заедно со „партнерите

Read more

Дачиќ: Го подржувам Вучиќ за разграничувањето, тоа е единствено можно решение

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека го подржува залагањето на претседателот Александар Вучиќ за разграничување на Косово

Read more

Макрон и Вучиќ: Поддршка на Франција на Србија за компромис со Косово и за европски пат

Српскиот претседател Александар Вучиќ по денешната средба во Париз со францускиот преседател Емануел Макрон на прес конференција изјави дека Србија

Read more