Почетна Тагови училишта

Таг: училишта

Хаосот со невакцинираните деца кулминира

Хаосот настанат поради низата правни недоречености што произлегоа од владината одлука невакцинирани деца да не се примаат во уличиште достигна кулминација. Невакцинирано прваче, вчера...

И официјално сменети имињата на училиштата во Дебар

Официјално се сменети имињата на училиштата во Дебар, беше соопштено на денешните пригодни програми организирани по повод 28-ми ноември – Денот на незвисноста на...