4 C
Скопје
17.02.2019
Почетна Тагови Тачи

Таг: Тачи

Јеремиќ: Вучиќ со Тачи и Харадинај создаваат атмосфера на војна за...

Лидерот на Наодната партија, Вук Јеремиќ од опозицискиот Сојуз за Србија, оцени денеска дека претседателот Александар Вучиќ, заедно со „партнерите од Приштина -Рамуш Харадинај...

Нова средба Вучиќ-Тачи во Брисел

Во Брисел денеска ќе се одржи средба на претседателите на Србија и Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, како дел од процесот за нормализација...
WordPress Image Lightbox Plugin