});

Стефановиќ: Барањето за апсење на Вучиќ е повик за пуч

Потпретседателот на српската Влада и министер за внатрешни работа Небојша Стефановиќ изјави дека барањето на опозицијата за апсење на претседателот

Read more

Дачиќ: Го подржувам Вучиќ за разграничувањето, тоа е единствено можно решение

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека го подржува залагањето на претседателот Александар Вучиќ за разграничување на Косово

Read more

Инцидент со приватниот авион на Пацоли: Харадинај, Весели и Лимај за малку ќе завршеа во Србија

Косовската делегација која вчера отпатува за Брисел со приватниот авион на министерот за надворешени работи Беџет Пацоли, а во чиј

Read more

Макрон и Вучиќ: Поддршка на Франција на Србија за компромис со Косово и за европски пат

Српскиот претседател Александар Вучиќ по денешната средба во Париз со францускиот преседател Емануел Макрон на прес конференција изјави дека Србија

Read more