Почетна Тагови собрание

Таг: собрание

Собранието му го одзеде пратеничкиот имунитет на Груевски, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ...

Со 62 гласа „за“ Собранието на Република Македонија вечерва, без расправа, на пленарна седница ја прифати препораката на Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа информација до собранието за енормното загадување на...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа Информација за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република...

Собрание – седници на две собраниски комисии

Во Собранието на Република Македонија ќе заседаваат Комисијата за уставни прашања и Комисијата за транспорт, врски и екологија. Пред Комисијата за уставни прашања се нацрт-амандманите 33,...

Што им тежи над глава на осумте пратеници кои гласаа „ЗА“?

Три пати одложувана, собраниската седница за гласање за предлогот за пристапување кон уставни измени започна синоќа во 22 часот. Во меѓувреме власта успеа да...