Почетна Тагови рекет

Таг: рекет

Случај Рекет – „Падна“ обвинение, специјалната обвинителка „ќарила“ и мебел и...

Сомнежите за „Рекет“ се сторија обвиненија. Обвинителството за организиран криминал и корупција до Кривичниот суд против Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милески поднесе...

Митовски: Ги имам сите документи, нека тужат!

Новинарот Александар Митовски, кој доби закани за тужби од речиси половина Влада, и тоа на чело со премиерот, тврди дека има докази за она...

Кој на Заев му дал докази од случајот „Рекет“?

Со какви докази располага премиерот Заев за случајот Рекет за кој засега има двајца притворени и уште најмалку десетина инволвирани. Покрај главните точки од скандалозната...