4 C
Скопје
17.02.2019
Почетна Тагови парламент

Таг: парламент

Власта тера кампања со државни пари, но на ОБСЕ му продава...

Властите веќе си ја  тераат пропагандата  за референдумот со државни пари, а од друга страна  ги информирале ОБСЕ/ОДИХР дека сите учесници, па дури и...

Парламентот го прогласи Израел за национална држава на еврејскиот народ

Израелскиот Парламент изгласа Закон со кој државата ја прогласи за национален дом на еврејскиот народ. Се работи за главно симболична декларација, која сепак предизвика...
WordPress Image Lightbox Plugin