4 C
Скопје
17.02.2019
Почетна Тагови Мицкоски

Таг: Мицкоски

Мицкоски: Специјалци упаднале кај 15-тина активисти на ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски обвини дека минатата недела полицијата упаднала во домовите на повеќе активисти и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ. - „Министерот за прогон и тортура...

Мицкоски: Со денешниот протест почнуваме сеопшта револуција против владеењето на Заев

Со денешниот протест ја прогласуваме и почнуваме нашата национална, економска, социјална и образовна, сеопфатна и сеопшта револуција против погрешното владеење  на Зоран Заев, економското...

Мицкоски: Не можам да ветам чуда и лаги како Заев, но...

Сакам да ја видам Македонија со вистински европски вредности, со вистински реформирано судство, Македонија која ќе биде просперитетна, Македонија која ќе нуди можности за...

Мицковски: Доколку навистина се стремиме кон европските вредности и принципи така...

Сакам да ве информирам дека после неколку часовниот состанок што го имавме ете во скратен формат онака како што беше пракса во минатото, разговаравме...
WordPress Image Lightbox Plugin