0 C
Скопје
17.02.2019
Почетна Тагови Косово

Таг: Косово

Јеремиќ: Вучиќ со Тачи и Харадинај создаваат атмосфера на војна за...

Лидерот на Наодната партија, Вук Јеремиќ од опозицискиот Сојуз за Србија, оцени денеска дека претседателот Александар Вучиќ, заедно со „партнерите од Приштина -Рамуш Харадинај...

Косовската војска нема да се формира на албанскиот национален празник

Пакетот закони со кои треба да се трансформираат Безбедносните сили (ФСК) во војска на Косово поминаа во прво читање во косовското Собрание, но и...

Дачиќ: Го подржувам Вучиќ за разграничувањето, тоа е единствено можно решение

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека го подржува залагањето на претседателот Александар Вучиќ за разграничување на Косово и смета дека тоа...

Пукотници во Приштина – еден повреден

Едно лице е повредено во пукотници во близина на Техничкото училиште во Приштина, јавува РТК. Според портпаролот на косовската полиција , Аргон Боровци , повреденото...

Македонско-косовска трговска војна: Косово ги зголеми царините за 21 производ

Само 3 камиони натоварени со вкупно 30 тони стоки ја поминаа македонско - косовската граница денеска до 11 часот. Поскапувањето на увозните царини за...

Макрон и Вучиќ: Поддршка на Франција на Србија за компромис со...

Српскиот претседател Александар Вучиќ по денешната средба во Париз со францускиот преседател Емануел Макрон на прес конференција изјави дека Србија добила поддршка од Франција...
WordPress Image Lightbox Plugin