Почетна Тагови Јавно обвинителство

Таг: Јавно обвинителство

„Рекет 2” тапка во место – Мицкоски се закани ако постапката...

Молк од Јавното обвинителство за аферата „Рекет 2“. Нема одговор на прашањата на Алфа дали кривичната пријава против Директорот на Фондот за здравствено осигурување...

Случајот за ѕверски претепаното бебе сè уште во предистражна постапка

И по четири месеци нема епилог за случајот со бебето кое со скршен череп заврши на скопските клиники. Детето, кое било ѕверски тепано, 8...