19 C
Скопје
17.08.2019
Почетна Тагови Избори

Таг: Избори

Мицотакис утре ќе положи свечена заклетва, Нова демократија ќе има апсолутно...

Лидерот на Нова демократија утре ќе положи свечена заклетва со што и официјално ќе стане премиер на Грција. Извори од СИРИЗА за грчките медиуми...

Нова демократија победник на изборите во Грција

Со пребројани 33,45% од гласовите, според официјалните податоци од грчкото МВР, Нова демократија е победник на предвремените парламентарни избори во Грција, со 8,5% разлика...