Почетна Тагови Христијан Мицкоски

Таг: Христијан Мицкоски

„Рекет 2” тапка во место – Мицкоски се закани ако постапката...

Молк од Јавното обвинителство за аферата „Рекет 2“. Нема одговор на прашањата на Алфа дали кривичната пријава против Директорот на Фондот за здравствено осигурување...

Мицкоски: На Македонија ѝ се заканува „грчко сценарио“ поради задолжувања

Празната државна каса ќе се полни од нови задолжувања, борч кој нема да можеме да го вратиме, предупредува опозицијата. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски тврди...

Мицкоски: Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, oбјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Никола Димитров со Заев донесоа капитулантски договор! Понижување...