});

Јеремиќ: Вучиќ со Тачи и Харадинај создаваат атмосфера на војна за да го признаат Косово

Лидерот на Наодната партија, Вук Јеремиќ од опозицискиот Сојуз за Србија, оцени денеска дека претседателот Александар Вучиќ, заедно со „партнерите

Read more

Инцидент со приватниот авион на Пацоли: Харадинај, Весели и Лимај за малку ќе завршеа во Србија

Косовската делегација која вчера отпатува за Брисел со приватниот авион на министерот за надворешени работи Беџет Пацоли, а во чиј

Read more