0 C
Скопје
17.02.2019
Почетна Тагови Харадинај

Таг: Харадинај

Јеремиќ: Вучиќ со Тачи и Харадинај создаваат атмосфера на војна за...

Лидерот на Наодната партија, Вук Јеремиќ од опозицискиот Сојуз за Србија, оцени денеска дека претседателот Александар Вучиќ, заедно со „партнерите од Приштина -Рамуш Харадинај...

Инцидент со приватниот авион на Пацоли: Харадинај, Весели и Лимај за...

Косовската делегација која вчера отпатува за Брисел со приватниот авион на министерот за надворешени работи Беџет Пацоли, а во чиј состав беа и претседателот...
WordPress Image Lightbox Plugin