});

Таравари ги отфрла обвинувањата дека локалната самоуправа гради без потребна документација

Општина Гостивар не овозможува градби без потребната документација, вели градоначалникот Арбен Таравари на обвинувањата од огранокот на ДУИ дека со

Read more