});

Денеска ќе се знае колку фирми кои добија грантови се поврзани со луѓе од власта

Ќе има ли крај на скандалите за јавниот повик на Фондот за иновации и технолошки развој за кофинансирање на микро,

Read more

Милиони префрлени на фирми блиски до власта, Македонија падна 23 позиции на индексот на иновативност

Јавноста чека функционерите и активистите на СДСМ да ги вратат парите кои ги добија нивните фирми од Фондот за иновации.

Read more

Анѓушев и Локвенец попуштија под притисок на јавноста, бараат нивните фирми да се откажат од грантовите

Партиските функционери попуштија под притисок на јавноста. Вицепремиерот Анѓушев и пратеникот Хари Локвенец ветија дека ќе побараат од нивните фирми

Read more

Проект одбиен од Фондот за иновации најверојатно се сели во Србија

Продолжува револтот на одбиените кандидати откако минатиот петок Фондот за иновации додели 10 и пол милиони евра на 80 компании.

Read more

Уште една фирма блиска до СДСМ добила пари од Фондот за иновации

Се нижат скандалите по првиот јавен повик на Фондот за иновации и технолошки развој за кофинансирање на микро, мали и

Read more

Фирма на Кочо Анѓушев доби 160.000 евра од Фондот за иновации

160.000 евра од Фондот за иновации легнале на сметката на „Каст инвест“, компанија во која вицепремиерот Кочо Анѓушев е косопственик.

Read more