Почетна Тагови фестивал

Таг: фестивал

Вечерва во Битола започнува “Фестивал на музика од светот“

Љубителите на музиката во Битола, од вечерва во Центарот за култура три дена ќе можат да уживаат во годинешната понуда на интернационалниот ``Фестивал на...

Бојаџи: Владата сака да го спречи фестивалот „КинеНова“ поради премиерата на...

Власта прави сè за да го спречи самото одржувањето на филмскиот фестивал „КинеНова“, поради македонската премиерата на „Ругање со Христос“, тврди режисерот Јани Бојаџи...