Почетна Тагови Facebook

Таг: Facebook

Ако се намали загадувањето до светски стандарди, ќе се избегнат повеќе...

Секојдневното вдишување канцерогени честички значи болест, но и смрт. Според Европската агенција за животна средина, во земјава повеќе од 3.000 лица годишно умираат како...

Шилегов ја сподели маката со скопјани: И јас го дишам истиот...

„Дишеме отров секоја зима. Ќе ставиме крај на градежното дивеење низ градот. Ќе го направиме Скопје онака како што доликува. Нема повеќе да има...

Скопје руши рекорди – шести најзагаден град во светот

Скопје полека, но сигурно се искачува на врвот на неславните светски листи по загаденост на воздухот. Македонската метропола се најде на шестото место по...

Расте бројот на загинати работното место

Расте бројот на загинати на работно место. Само за девет месеци 30 работници загинале на работа, велат од Македонското здружение за безбедност и здравје. -...

Ребалансот пред пратениците – за власта минимална корекција, за опозицијата потврда...

Минимално е прекројувањето на државната каса која е во добра состојба. Ова е ставот на власта. Со ребалансот е намалена проекцијата за раст од...

Наместо 24 заостанати плати, засега само по 100 денари за работниците...

Гнев, разочараност и вчуденевиденост на лицата на вработените од ОХИС што повторно протестираа пред Владата, откако им беше соопштено дека ќе ќе добијат по...

Талат Џафери бара Ѓорге Иванов да го деблокира законот за јазиците

Претседателот на Собранието, по се изгледа не се откажува од Тиранската Платформа. Талат Џафери вели дека Ѓорге Иванов нема да може повторно да одбие...

Бебето напуштено од мајката, а оставено кај бабата во скопски Аеродром,...

Мајка го напуштила своето бебе, откако го родила дома и го однела кај бабата. Мајката на родилката го пријавила случајот во полиција и веднаш...

Мајка го оставила новороденчето кај бабата и си заминала, полицијата трага...

Во СВР Скопје во 11.15 часот во женско лице пријавило дека на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла керката...

Од МЗ велат дека се закажуваат дополнителни термини за болните од...

Секоја година 279 жени во Македонија умираат од рак на дојка, а оперирани пациенти, термин за мамографија чекаат и по четири месеци, има и...

Што им тежи над глава на осумте пратеници кои гласаа „ЗА“?

Три пати одложувана, собраниската седница за гласање за предлогот за пристапување кон уставни измени започна синоќа во 22 часот. Во меѓувреме власта успеа да...