Почетна Тагови Facebook

Таг: Facebook

Ден на трудот – некој на скара, некој на работа

1 мај – празник на трудот, неработен, ама само за дел од работниците. За кого како...некој на грчките острови на одмор за велигденскиот продолжен...

Скопје – полупразно, но убаво

Градот убав – полупразен. Вообичаениот метеж низ најфрекфентните скопски улици денеска го нема. Нема гужва ниту во познатите кафулиња во центарот на метрополата. Ова...

Острицата на безбедноста „ЕСЗ Тигар“ меѓу првите во светот

Врвот на острицата на македонската полиција - ЕСЗ Тигар, повторно потврди дека за нив нема невозможна мисија. Месецов предизвик им беше меѓународниот натпревар во...

Прогласена епидемија на мaли сипаници во цела држава

Епидемија на морбили прогласена на цела територија на државата. Ваков заклучок „падна“ на Комисијата за заразни болести, а со цел спречување на натамошното ширење,...

Заев кажа поради што се урна авионот кај Солунска глава, месец...

Ветерот го урнал авионот „цесна“ кај Солунска глава на Јакупица. Истражните органи не сакаат да коментираат ниту за претпоставките, но премиерот Заев ја разреши...

ДНК анализите на починатите во авионската несреќа завршени, телата ќе бидат...

Продолжува истрагата за авионската несреќа што се случи пред три дена, а во која загина четиричлено семејство од Бугарија. Истата треба да ги потврди...

Причините за авионската несреќа ќе се знаат за еден месец

Технички проблем, лоши временски услови или пилотска грешка поради неискуство. Ова се претпоставките за тоа како дошло до пад на авионот топ „Цесна“ кој...

„Мој термин“ на „стенд-бај“ поради морбили

Нема прегледи во Детската клиника и во болницата за белодробни заболувања во Козле. Најмалите пациенти најмалку еден месец нема да се примаат,...

Ратсе бројот на заразени од мали сипаници, најмалиот пациент е тримесечно...

Тримесечно бебе заразено со мали сипаници е најмалиот пациент на Инфективната клиника. Во критична состојба е и тригодишно дете со церебрална парализа...

Грците праќаат вербална нота за ратификација на „преспанскиот“ договор

Атина треба да испрати Вербална нота до Скопје со која ќе информира дека Грција го ратификуваше и Договорот од Преспа и Протоколот...

Време – Претладне сончево и ветровито, попладне дожд

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови...