Почетна Тагови Facebook

Таг: Facebook

Слепите лица бараат подобри услови за живот

Голем проблем е да се живее во оваа состојба зошто цело време чувствуваме зависност од некој друг, кој треба да биде покрај нас. Вака Тоше...

Градоначалникот на Ново Село ќе „куртули“ од затвор поради правна неписменост?

Се фаќаат ли „правни кривини“ за случајот со градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев? Ова е прашање што се наметнува, откако кривичниот совет при...

Пресуда за Јанкулоска – судот не ги зема предвид аргументите на...

Мерцедесот Ц 600 Гард е единственото возило кое ги исполнува врвните европски и светски стандарди за заштита на ВИП личности. Специјалното обвинителство случајот „Тенк“ го...

За СДСМ државата е желботека само кога е во опозиција

Државата не е желботека, и не може да исполнува барања на опозицијата. Ова е ставот на вицепремиерката Радмила Шекеринска за поставените услови на ВМРО-ДПМНЕ...

Бојаџи: Владата сака да го спречи фестивалот „КинеНова“ поради премиерата на...

Власта прави сè за да го спречи самото одржувањето на филмскиот фестивал „КинеНова“, поради македонската премиерата на „Ругање со Христос“, тврди режисерот Јани Бојаџи...

Двојно зголемен бројот на жени заболени од рак на дојка

Три до четири жени дневно во Македонија заболуваат од рак на дојка во Македонија. Лековите кои можат да спасат многу животи, не се дел...

Експерти: Бојкотот беше гласно „НЕ“ од народот

Наместо да калкулираат, пратениците треба да го слушнат гласот на народот, кој бојкотирајќи се изјасни „против“ преспанскиот договор, смета академик Митко Маџунков, и порачува...