11.4 C
Скопје
25.04.2019
Почетна Тагови Facebook

Таг: Facebook

Прогласена епидемија на мaли сипаници во цела држава

Епидемија на морбили прогласена на цела територија на државата. Ваков заклучок „падна“ на Комисијата за заразни болести, а со цел спречување на натамошното ширење,...

Заев кажа поради што се урна авионот кај Солунска глава, месец...

Ветерот го урнал авионот „цесна“ кај Солунска глава на Јакупица. Истражните органи не сакаат да коментираат ниту за претпоставките, но премиерот Заев ја разреши...

ДНК анализите на починатите во авионската несреќа завршени, телата ќе бидат...

Продолжува истрагата за авионската несреќа што се случи пред три дена, а во која загина четиричлено семејство од Бугарија. Истата треба да ги потврди...

Причините за авионската несреќа ќе се знаат за еден месец

Технички проблем, лоши временски услови или пилотска грешка поради неискуство. Ова се претпоставките за тоа како дошло до пад на авионот топ „Цесна“ кој...

„Мој термин“ на „стенд-бај“ поради морбили

Нема прегледи во Детската клиника и во болницата за белодробни заболувања во Козле. Најмалите пациенти најмалку еден месец нема да се примаат,...

Ратсе бројот на заразени од мали сипаници, најмалиот пациент е тримесечно...

Тримесечно бебе заразено со мали сипаници е најмалиот пациент на Инфективната клиника. Во критична состојба е и тригодишно дете со церебрална парализа...

Грците праќаат вербална нота за ратификација на „преспанскиот“ договор

Атина треба да испрати Вербална нота до Скопје со која ќе информира дека Грција го ратификуваше и Договорот од Преспа и Протоколот...

Време – Претладне сончево и ветровито, попладне дожд

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови...

Што ќе се случи со парцелата на Клинички центар вредна 100...

Над 200 илјади квадратни метри во најатрактивниот дел од метрополата. Пазарната вредност на парцелата на која сега се наоѓа Клиничкиот Центар може...

Грипот ги зеде и првите жртви во Македонија

За два дена – две жртви. Грипот зема замав и во Македонија. 25 годишна девојка од Охрид почина на КАРИЛ поради компликации...

Необучени лица се грижат за девојката со Прадер-вили синдром!?

Состојбата на Ема Костоска, 20 годишното девојче од Скопје кое боледува од Прадер – Вили синдром, се влошува. Во Македонија нема Центар...