Почетна Тагови Битола

Таг: Битола

Вечерва во Битола започнува “Фестивал на музика од светот“

Љубителите на музиката во Битола, од вечерва во Центарот за култура три дена ќе можат да уживаат во годинешната понуда на интернационалниот ``Фестивал на...