});

Нов скандал со службен автомобил – началникот на „алфите“ со полициска „шкода“ на викенд во Охрид?!

Нов скандал со злоупотреба на службени возила на МВР. Началникот на единицата „Алфа“, изминатиот викенд со службен автомобил „шкода“ престојувал

Read more

Таравари ги отфрла обвинувањата дека локалната самоуправа гради без потребна документација

Општина Гостивар не овозможува градби без потребната документација, вели градоначалникот Арбен Таравари на обвинувањата од огранокот на ДУИ дека со

Read more

Алфа ексклузивно: Албанското здружение повикува на бојкот на референдумот!

Најпрвo да се отвори Уставот и да се постави врз темели на граѓанскиот концепт, а потоа можеме да разговараме за

Read more