16.7 C
Скопје
22.03.2019
Почетна Тагови Алфа ТВ

Таг: Алфа ТВ

Погреб и свадба го одложија формирањето на ДИК и распишување на...

Седниците на Собранието одложени до понеделник - денеска спикерот Талат Џафери е на Косово на комеморација на Адем Демачи кој во јавноста е познат ...

Јавното обвинителство глуво за некои гласови во јавноста

До кога ќе молчи Основното јавно обвинителство за говорот на омраза на социјалните мрежи на кои се коментираше каде беше емтувана снимка во живо...

Доц. Д-Р Спасеновски: Референдумското прашање мора да биде јасно и недвосмислено

Дали јасните позиции на опозицијата за недвосмислено референдумско прашање, го урнаа однапред планираното сценарио на власта за  евентуална манипулиција со граганите  со вметнување на...

ДИК по мерка на СДСМ и ДУИ – власта ги турка...

Остра дебата во комисијата каде треба да се разгледаат 401 амандмани за предлог - измени од изборниот законик кои би овозможиле формирање на ДИК...

Црна статистика: Само годинава починаа три мајки при пораѓање

Лани во првите шест месеци починале 82 предвремено родени, а годинава 57. Со намалениот процент на смртност на новороденчиња, здравствените власти не забораваат да...
WordPress Image Lightbox Plugin