Почетна Тагови Алфа ТВ

Таг: Алфа ТВ

Случајот за ѕверски претепаното бебе сè уште во предистражна постапка

И по четири месеци нема епилог за случајот со бебето кое со скршен череп заврши на скопските клиники. Детето, кое било ѕверски тепано, 8...

Собрание – седници на две собраниски комисии

Во Собранието на Република Македонија ќе заседаваат Комисијата за уставни прашања и Комисијата за транспорт, врски и екологија. Пред Комисијата за уставни прашања се нацрт-амандманите 33,...

Сончев викенд, од среда пад на температурите

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од...

Алармантни бројки – поради загадениот воздух над 100 деца секој ден...

Поради загадувањето на воздухот клиниките за детски болести и белодробни заболувања се полнат со пациенти. По 100 деца дневно завршуваат во болницата на Козле...

Ако се намали загадувањето до светски стандарди, ќе се избегнат повеќе...

Секојдневното вдишување канцерогени честички значи болест, но и смрт. Според Европската агенција за животна средина, во земјава повеќе од 3.000 лица годишно умираат како...

Шилегов ја сподели маката со скопјани: И јас го дишам истиот...

„Дишеме отров секоја зима. Ќе ставиме крај на градежното дивеење низ градот. Ќе го направиме Скопје онака како што доликува. Нема повеќе да има...

Скопје руши рекорди – шести најзагаден град во светот

Скопје полека, но сигурно се искачува на врвот на неславните светски листи по загаденост на воздухот. Македонската метропола се најде на шестото место по...

Се врати во „Пинкови ѕвездички“! Излезе на сцената и пушти глас,...

И овој петок, маестралните детски гласови ќе ги израдуваат сите во најгледаното детско музичко шоу на овие простори, "Пинкови ѕвездички". Новите,стари лица ќе го остават...

Бебето напуштено од мајката, а оставено кај бабата во скопски Аеродром,...

Мајка го напуштила своето бебе, откако го родила дома и го однела кај бабата. Мајката на родилката го пријавила случајот во полиција и веднаш...

Мајка го оставила новороденчето кај бабата и си заминала, полицијата трага...

Во СВР Скопје во 11.15 часот во женско лице пријавило дека на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла керката...