20 C
Скопје
22.07.2019
Почетна Тагови јавно-приватно партнерство

Таг: јавно-приватно партнерство

Нејасни идните планови на здравствените власти за јавно-приватните партнерства

По осум месеци од споделените идеи на власта за јавно-приватно партнерство во државните болници, останува непознато што точно во пракса би значеле истите за...