15.7 C
Скопје
20.06.2019
Почетна Тагови јавен долг

Таг: јавен долг

Задолжувањето галопира-граѓаните стравуваат дека ќе завршиме како Грција

Македонија е во должнички вртлог. Од ден на ден земјава е сè позадолжена. Секоја година од домашни и од странски извори мора да се...