21.2 C
Скопје
17.07.2019
Почетна Тагови ТЕТОВО

Таг: ТЕТОВО

Тетовскиот гинеколог обвинет за смртта на родилка доби ослободителна пресуда

Тетовскиот гинеколог, Казимир Копривњак, кој беше обвинет за смртта на 33 годишната родилка Виолета Кировска, доби ослободителна пресуда. Вештачењата покажале дека тој не го...

Тетовскиот гинеколог прогласен за невин за смртта на родилката Виолета Кировска

Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе денеска Основниот суд во Тетово.  Копривњак беше обвинет од Јавното обвинителство за тешки дела против здравјето на...