9.6 C
Скопје
22.03.2019
Почетна Тагови Тесла

Таг: Тесла

Маск е подготвен да ја повлече „Тесла“ од берзата во зделка...

Елон Маск, извршен директор на „Тесла“, на Твитер објави дека размислува за отстранување на компанијата од берзата. На овој начин тој навести за договор...
WordPress Image Lightbox Plugin