30 C
Скопје
18.08.2019
Почетна Тагови Стојан Андов

Таг: Стојан Андов

Андов: Сè што напишав во книгата се факти

Срамно е 23 години по обидот за убиство врз Киро Глигоров да нема ни осомничен, коментира првиот претседател на македонското собрание, Стојан Андов, кој...