19.6 C
Скопје
26.06.2019
Почетна Тагови стоилковски

Таг: стоилковски

Стоилковски: Дали изборот за Судскиот совет е завршен предвреме и дали...

За жал гледаме дека последните две години судството е многу далеку од европските стандарди, ВМРО-ДПМНЕ нема да се меша во изборот на Судскиот совет,...

Стоилковски: Јанакиески и Божиновски не ги прекршиле одредените мерки за претпазливост,...

Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз...

Стоилковски: Решението за притвор на Јанакиески и Божиновски е доказ дека...

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на...