16.1 C
Скопје
18.06.2019
Почетна Тагови сообраќајка

Таг: сообраќајка

Девојка од Гостивар загина во Италија

Деветнаесетгодишната Аријана Сефери од Гостивар загина синоќа во сообраќајна несреќа која се случи во италијанското градче Виларота ди Лузсара. Италијанската полиција извести дека таа патувала...