28.7 C
Скопје
22.07.2019
Почетна Тагови реформа во администрација

Таг: реформа во администрација

Синдикат: нема да дозволиме да се делат откази во администрацијата

Синдикатот затечен од најавата на Владата дека ќе отпушта луѓе од администрацијата за да вработи нови. Велат и премиерот и ресорниот министер првично им...