30 C
Скопје
18.08.2019
Почетна Тагови прогресивен данок

Таг: прогресивен данок

Револт поради зголемениот данок, опасност од ширење на сивата економија

Бизнисмените затечени од даночната реформа. Бараат од Владата да не избрзува со нејзино воведување. Велат плановите беа да се развие поширока дебата со стопанствениците...

Власта го навлече гневот со прогресивниот данок

На државите што воведуваат прогресивни даночни стапки им се заканува затајување на данок, раст на сивата економија, иселување на високостручните кадри, намалување на платите,...