25 C
Скопје
19.06.2019
Почетна Тагови преспански договор

Таг: преспански договор

Ципрас им ја соопшти „вистината за Преспанскиот договор“ на Грците

Со видео во траење од речиси две минути, објавено на социјалните мрежи, грчкиот премиер Алексис Ципрас, на граѓаните им ги разрешува дилемите...