14.1 C
Скопје
21.03.2019
Почетна Тагови поплави

Таг: поплави

Штетата од невремето во Прилепско е три милиона евра

Штетата од невремето што на 23 јули годинава ги погоди прилепските села Мало и Големо Коњари и реонот на Варош е проценета на износ...

Две години од поплавите во скопско

Поплавени домови, дрвја кои пловат низ улици, луѓе се борат со надојдената вода. Ваква беше сликата пред две години во селата Сингелиќ, Стајковци, Смилковци...

Две години од поплавите во Скопско во кои загинаа 22 лица

Скопје денеска одбележува две години од невремето што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица. Попладнето на 6 август 2016, скопскиот регион беше погоден...
WordPress Image Lightbox Plugin