23.9 C
Скопје
23.07.2019
Почетна Тагови откази службеници

Таг: откази службеници

Синдикат: нема да дозволиме да се делат откази во администрацијата

Синдикатот затечен од најавата на Владата дека ќе отпушта луѓе од администрацијата за да вработи нови. Велат и премиерот и ресорниот министер првично им...