16.1 C
Скопје
18.06.2019
Почетна Тагови Отворено на Алфа

Таг: Отворено на Алфа

Стефаноски: Македонија не научи ништо од грешките во однос на безбедноста,...

Во овие 25 години глобалните служби менуваа три модели. Ние не учиме од грешките, ако земеме анализа на УБК ќе стигнеме до таков заклучок,...

Пендаров: Во Македонија не се имплементираат законите

Во Македонија не е проблем немање на законска рамка, туку недостига имплементација на законите, вели Тодор Пендаров. -Европјаните се луѓе исто како нас. И претходно...

Андонов: Целокупниот безбедносен систем има потреба од реформирање

УБК како орган на државата треба ги извршува по закон утврдени обврски, а на истата и треба реформа, вели универзитетскиот професор Оливер Андонов. -УБК мора да...

Митовска: Најголемата опозициска партија не беше вклучена во процесот за спогодба...

Најголемата опозициска политичка партија не беше вклучена во процесот на спогодба со Грција, изјави во емисијата „Отворено на Алфа“, Слаѓана Митовска од ВМРО-ДПМНЕ. -Имавме и...