23.2 C
Скопје
19.07.2019
Почетна Тагови морбили

Таг: морбили

За неколку дена ќе се знае дали ќе се запишуваат првачиња...

Министерствата за образование и наука и за здравство за неколку дена ќе излезат со став и насоки за основните училишта во однос на уписот...

Морбилите ја земаа и четвртата жртва – десетмесечно бебе почина на...

Десетмесечно бебе не успеа да се избори за живот. Тоа се заразило со мали сипаници, според лекарите немало други заболувања, а по две недели...

„Мој термин“ на „стенд-бај“ поради морбили

Нема прегледи во Детската клиника и во болницата за белодробни заболувања во Козле. Најмалите пациенти најмалку еден месец нема да се примаат,...

Ратсе бројот на заразени од мали сипаници, најмалиот пациент е тримесечно...

Тримесечно бебе заразено со мали сипаници е најмалиот пациент на Инфективната клиника. Во критична состојба е и тригодишно дете со церебрална парализа...