-2 C
Скопје
19.01.2019
Почетна Тагови мвр

Таг: мвр

Мајка го оставила новороденчето кај бабата и си заминала, полицијата трага...

Во СВР Скопје во 11.15 часот во женско лице пријавило дека на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла керката...

Нов скандал со службен автомобил – началникот на „алфите“ со полициска...

Нов скандал со злоупотреба на службени возила на МВР. Началникот на единицата „Алфа“, изминатиот викенд со службен автомобил „шкода“ престојувал во Охрид, каде што,...

Ќе се откаже ли Заев од своите принципи за директорот на...

Пропусти во процедурата. Ова е причината поради која министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе бара разрешување на првиот човек на Бирото за јавна...

Велковски поседува „Ауди А4“ од милион денари, но ќерка му морала...

Пропусти во процедурата. Ова е причината поради која министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски бара разрешување на првиот човек на Бирото за јавна безбедност....

Скандал „џип на плажа“ – министерот бара разрешување на директорот на...

Директорот на Бирото за јавна безбедност сам си заклучил дека има закана за безбедноста за него и неговото семејство, поради што проценил дека е...

Молк во МВР – нема одговор кој го потпишал налогот за...

Четврти ден МВР не открива детали за скандалозната „прошетка“ на службениот полициски џип низ грчките туристички места. Во последното штуро соопштение од МВР се нагласува...

МВР: „Ренџ роверот“ бил управуван од полициски службеник со налог

Возилото „Ренџ Ровер Дискавери спорт“, било управувано од полициски службеник и со соодветен службен налог, соопшија синоќа од МВР: - По извршените проверки, констатирано е...

Кабинет на Претседателот: МВР не достави никаква безбедносна проценка за Мечкин...

МВР не доставила безбедносна проценка до организаторот на прославата на Мечкин Камен, Кабинетот на шефот на државата, изјавија вечерва за Алфа од службата за...
WordPress Image Lightbox Plugin