23 C
Скопје
25.03.2019
Почетна Тагови МБПР

Таг: МБПР

Владата се уште нема одлука за докапитализирање на МБПР

И покрај барањата на стопанството, Владата ја одложи докапитализацијата на Македонската банка за поддршка на развојот. Откако бизнисот побара повеќе пари како помош за...
WordPress Image Lightbox Plugin