10 C
Скопје
21.03.2019
Почетна Тагови комарци

Таг: комарци

Петре Шилегов со временска машина против комарците

Со видео од 8 Јули, Град Скопје се пофали дека утрово е прскано против комарци. По вчерашниот коментар на еден од гласноговорниците на Град Скопје,...

ГРАД СКОПЈЕ: Граѓаните се збунети, против комарци се прска тивко, нечујно

„Против комарци се прска, но граѓаните не забележуваат, оти сега се користат авиони кои не бучат“, ваков коментар со образложение за активностите за дезинсекција...
WordPress Image Lightbox Plugin