10 C
Скопје
22.05.2019
Почетна Тагови Киро Глигоров

Таг: Киро Глигоров

Андов: Сè што напишав во книгата се факти

Срамно е 23 години по обидот за убиство врз Киро Глигоров да нема ни осомничен, коментира првиот претседател на македонското собрание, Стојан Андов, кој...